0541 237 7852 info@egelihavuz.com
Yenişehir Mah. 1203/7 Sk. No:2/G Konak/İZMİR

Termal havuz doğal sıcak su ile ısıtılır.

termal havuz

Termal Havuz Hakkında

Türkiye kaplıca ve yeraltı suları bakımından oldukça zengin bir ülkedir. Bundan dolayı Türkiye’de Termal havuz oldukça çoktur.

Termal havuz sadece sıcak olması bakımından değil aynı zamanda içinde bulunan minerallerden dolayı sağlık açısından kullanılmaktadır. Birçok uzman tarafından önerilen termal havuzlar ülkemizde yaklaşık 46 ilde 240 adet olarak bulunmaktadır. Sağlık bir adım uzağınızda.

Tabi ki her Termal Havuzda aynı mineraller aynı oranlarda ve sıcaklık aynı derecede olamaz.  Termal havuzlara temin edilen yer altı suları bulunduğu bölgeye göre değişik oranlarda gün yüzüne çıkar. 

Termal Havuz Yapısındaki Mineraller;

Faydaları;
– Cilt Tedavisi: Cilt hastalıklarına hem iyi gelir hem de cildi güzelleştirir.
– Eklem ve Kas Ağrılarına İyi gelir: Suyun kaldırma kuvveti ile ayaklarımız yerden kesileceği için iskelet yapımızdaki zorlanma baskı azalacaktır. Aynı zamanda sıcak suyun verdiği rahatlama ve suyun içindeki mineraller eklem ve kas ağrılarımıza iyi gelecektir.
– Kilo verdirtir: Termal suyun içindeki mineraller daha hızlı bir şekilde yağ yakmamızı sağlar.
– Diyabet Tedavisi: Diyabet(şeker) hastaları sudaki mineraller sayesine vücutlarındaki insülin oranı dengelenir. Kişinin yaşam kalitesi artar.
– Kalp ve Damar Hastalıkları: Sudaki sıcaklık sayesinde vücuttaki kan basıncı hızlanır. Bu nedenle kalp ve damar yolları daha hızlı ve düzenli çalışır duruma gelir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir